|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | on Line Technical Support |
| Warranty: | on Line Technical Support |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Specification:
| Size: | 1850mm*680mm*1100mm |
| Wheel base: | 1350mm |
| Cusion height: | 740mm |
| Headlight capacity: | 4000cd |
| Battery: | 72V20AH/32ah |
| Motor: | 1000W-1500W |
| Brake: | Front disc/rear disc |
| Tyre: | 90/90-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 43-45km/h |
| Range: | >70km |
| Charging time: | 8-10 hours |
| Battery life: | 350 times |
| Feature: | USB phone charging,At power,LCD speed meter |
| Option: | two design of headlight |
Special parts pictures:
Packing information: