|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1750mm*720mm*1095mm |
| Wheel base: | 1300mm |
| Ground clearance: | 155mm |
| Headlight capacity: | 4000cd |
| Battery: | 60V/72V 20ah lead-acid battery |
| Motor: | 1000W-1500W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 42km/h |
| Range: | >60km |
| Charging time: | 8-10 hours |
| Battery life: | 350 times |
| Features: | USB; AT power; repair function; LCD speed meter |




