|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | on-Line Technical Support |
| Warranty: | on-Line Technical Support |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1730*660*1220mm |
| Max speed: | 40km/h |
| Accelerating ability(100m): | 17s |
| Brake distance: | 6.5m |
| Gradient: | 8-15° |
| Tyre: | 80/90-10 tubeless tire |
| Motor: | 800W |
| Battery: | 60V23AH lead acid |
| Brake: | F disc/R drum |
| Charging time: | 4-8h |
| Distance: | 70km |

Climb testing equipment

Testing machine
One Of Electric scooter transport line
Paint clean workshop
Motor workshop& Cable workshop
Packing information:

More details please feel free to contact with Andy.