|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1725mm*700mm*1090mm |
| Wheel base: | 1250mm |
| Ground clearance: | 140mm |
| Battery: | 60V20AH/32AH; 72V20AH/32AH lead-acid battery |
| Motor: | 800W-1200W |
| Controller: | 12 tube |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Speed meter: | LCD speed meter |
| Max speed: | 43km/h |
| Range: | >60km/charge |
| Charging time: | 8-10 h |
| Battery life: | 350 times |
