|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1800mm*680mm*1100mm |
| Wheel base: | 1320mm |
| Ground clearance: | 155mm |
| Battery: | 60V20/32ah or 72V20/32ah lead-acid battery |
| Motor: | 800-1500W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 40-45km/h |
| range: | >60km |
| charging time: | 8-10 H |
| battery life: | 350 times |
| Features: | led headlight, can add protect guard, |
