|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1840mm*700mm*1110mm |
| Wheel base: | 1320mm |
| ground clearance: | 145mm |
| Rear wheel ground clearance: | 40mm |
| Seat height: | 760mm |
| Climbing angle: | 15 degree |
| Battery: | 60V20AH/32AH or 72V20AH/32AH |
| Motor: | 800-1200W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 90/90-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 43-45km/h |
| Range: | >60km/charge |
| Charging time: | 8-10 H |
| Battery life: | 350 times |






