|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1775mm*685mm1095mm |
| Wheel base: | 145mm |
| Cusion height: | 1300mm |
| Battery: | 60V20AH/72V20AH lead-acid battery |
| Motor: | 800W-1200W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 41-43km/h |
| Range: | >60km |
| Charging time: | 8-10 times |
| Battery life: | 350 times |
| Features: | USB; AT power; Led light; |
