|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wheels: | 2 Wheels |
| Battery Type: | Storage Battery |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
| Dimension: | 1800×760×1070MM |
| Wheel Base: | 1260MM |
| Motor Power: | 1000W |
| Battery: | 60V20AH/72V20AH lead acid battery |
| Max speed: | 42-45km/h |
| Distance: | 70km/90km |
| Accelerating ability (100m): | 17s |
| Brake Distance: | 6.5m |
| Gradient: | 8-15° |
| Running Current: | 11A |
| Minimum ground clearance: | 138mm |
| Brake: | F/R disc F disc/R drum F/R drum |
| Tyre: | 3.0-10 tubless |






Factory Gate
Work shop
Climb testing
Warehouse

Packing


Certificate: