|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1710mm*660mm*1060mm |
| Wheel base: | 1240mm |
| Ground clearance: | 150mm |
| Seat height: | 710mm |
| Head light capacity: | 4000cd |
| Battery: | 48V/20ah/60V20ah |
| Motor: | 800W-1000W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 40km/h |
| Range: | >50km |
| Charging time: | 8-10 hours |
| Battery life: | 350 times |
