|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | on Line Technical Support |
| Warranty: | on Line Technical Support |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1990mm*725mm*1095mm |
| Wheel base: | 1480mm |
| Ground clearance: | 145mm |
| Climbing angle: | 8 degree |
| Headlight capicity: | 4000cd |
| Battery: | 72V30AH/84V45AH/96V20AH lead-acid battery |
| Motor: | 1500W-2000W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 90/90-12 tubeless tyre |
| Max speed: | 45-50km/h |
| Range: | >90km |
| Charging time: | 8-10 H |
| Battery life: | 350 times |
| Feature: | LED headlight/reverse gear/repair button/guard bar |




