|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1710mmx680mmx1050mm |
| Ground clrarance: | 140mm |
| Available battery: | 60V20Ah 72V20Ah lead-acid battery |
| Motor power: | 60V800W/72V1000W |
| Controller: | 12 tube |
| Meter: | LCD meter |
| Brake: | F Disc / R drum |
| Max speed: | 40km/h |
| Range: | 70km |
| Charging time: | 8-10H |
| Battery life: | 350 times |
| other features: | Hydraulic suspension, USB, double remote controller, 3-speed, pillion handle +backrest or tailbox |




