|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | on-Line Technical Support |
| Warranty: | on-Line Technical Support |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Basic Info.
| Size: | 1850x700x1090mm |
| Battery: | 72V 32AH lead-acid battery |
| Motor: | 1200W |
| Brake: |
Front disc and rear disc |
| Tyre: | 90/90-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 65km/h |
| Charging time: | 4-8h |
| Battery llife: | 500 times |
Different color:








Packing information:
Both CKD, CBU, SKD are ok
CKD: packed by cartons,usually the same part packed together
CBU/SKD: steel frame inside/ carton outside as following picture:

Delivery time:
20-35 days after getting the deposit.