|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wattage: | 351-500W |
| Battery Voltage: | 48V |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1710mm*690mm*1080mm |
| Wheel base: | 1220mm |
| Ground clearance: | 130mm |
| Net weight: | 53kg(without battery) |
| Climb angle: | 8 degree |
| Head light capacity: | 4000cd |
| Battery avaliable: | 48V20AH/60V20AH lead-acid battery |
| Motor: | 350W-800W brushless DC motor |
| Controller: | 6 tube |
| Tyre: | 3.0-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 37km/h |
| Range: | >55km |
| Charging time: | 8-10 H |
| Battery life: | 350 times |
| Other features: | LED headlight,USB,protect guard bar |









