|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1830mm*700mm*1120mm |
| Wheel base: | 1380mm |
| Ground clearance: | 155mm |
| Foot board length: | 380mm |
| Tyre: | 90/90-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 43-45km/h |
| Climbing degrees: | 8º |
| Charging time: | 7-8h |
| Battery: | 60V20AH/72V20ah lead-acid battery |
| Motor: | 800W-1500W brushless DC motor |
| range: | 70km(60V20AH)90km(72V20ah) |
| Brake: | Front disc/rear drum or Front/rear drum |



