|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1820mm*705mm*1075mm |
| Wheel base: | 1345mm |
| Ground clearance: | 145mm |
| Headlight capacity: | 2000cd |
| Climbing angle: | 8 degree |
| Battery: | 60V20/32AH , 72V20/32AH |
| Motor: | 800W-1200W brushless DC motor |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 90/90-10 tubeless tyre |
| Max speed: | 43-45km/h |
| Range: | >60km |
| Charging time: | 8-10 hours |
| Battery life: | 350 times |
| Features: | USB,LED headlight,AT power |
