|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Material: | Steel |
| Tire Size: | 10inch |
Suppliers with verified business licenses
| Size: | 1800mm*680mm*1100mm |
| Wheel base: | 1330mm |
| Ground clearance: | 145mm |
| Battery: | 60V20ah/72V20ah |
| Motor: | 800W-1200W |
| Brake: | Front disc/rear drum |
| Tyre: | 90/90-10 tyre |
| Max speed: | 40-43km/h |
| Range: | >60km |
| Charging time: | 8-10 hours |
| Battery life: | 350 times |


